banner

Jaką paletkę cieni do powiek kupić w prezencie świątecznym?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, na który z niecierpliwością czeka większość z nas. Pragniemy czym prędzej doświadczyć tej niezwykłej atmosfery, spotkać się z bliskimi i choć na chwilę oderwać się od codziennych zmagań. Oczywiście jednym z nieodłącznych i bardzo przyjemnych elementów świąt są prezenty. Już teraz zastanawiasz się, co w tym roku podarować najbliższym? Świetnym pomysłem są palety cieni do powiek!

Paleta cieni do powiek na prezent? Tak!

Paleta cieni na prezent to wręcz doskonały pomysł, jeśli tylko masz pewność, że bliska Ci osoba, którą zamierzasz nią obdarować, rzeczywiście używa na co dzień tego typu kosmetyków. Naturalnie niezmiernie ważne jest to, aby wybrany przez Ciebie produkt cechował się bardzo dobrą jakością. Nie mniej ważny jest wybór właściwej kolorystyki. Zupełnie inne powinny bowiem być np. cienie do niebieskich oczu, a inne cienie do zielonych oczu. Niektóre kobiety uwielbiają brokatowe cienie do powiek, inne zdecydowanie bardziej wolą np. perłowe czy matowe. Istotne jest zatem przeprowadzenie drobnego „śledztwa” i ustalenie, co sprawdzi się najlepiej.

post image

Dobre cienie do powiek – po czym je rozpoznasz?

Istnieje kilka ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Dobrej jakości cienie do powiek nie powinny sprawiać trudności w ich blendowaniu. Oznacza to, że są łatwe w nakładaniu i łączeniu (bo warto jednocześnie stosować nie jeden, a kilka kolorów z paletki!). Dzięki temu można stworzyć zjawiskowy make-up, np. optycznie powiększając oko i niwelujący pewne niedoskonałości. Dobre cienie nie osypują się na twarz ani w czasie nakładania, ani później, podczas chodzenia w makijażu.

Prawdziwą zmorą osób uwielbiających podkreślanie oczu cieniami jest ich nieestetyczne rolowanie, czyli zbieranie w załamaniu powieki. Dobre cienie do powiek oszczędzają tego przykrego zjawiska, choć warto wiedzieć, że też tylko do pewnego stopnia. Nawet bowiem najlepszy produkt nie będzie prezentował się dobrze, jeśli zostanie nałożony nieumiejętnie i – co gorsza – na niewłaściwie przygotowaną powiekę.

post image

Cienie do powiek na prezent od AVON

Jeśli wiesz, że osoba, którą chcesz obdarować cieniami do powiek, bardzo lubi te kosmetyki i często po nie sięga, ale nie masz pewności, czy woli wersję perłową czy matową, wybierz wyjątkową paletę Rosey Days (intrygujące odcienie różu) lub paletę cieni Very Peachy (w brzoskwiniowych i morelowych barwach). W każdej z nich znajduje się 6 cieni – zarówno perłowych, jak i matowych, które można stosować oddzielnie lub dowolnie łączyć. Cienie do oczu są niezwykle nasycone, dlatego wystarczy już jedna warstwa dla uzyskania efektu doskonałego krycia. Aksamitna formuła sprawa, że cienie bardzo łatwo się nakładają, nie osypują i nie rolują.

Równie ciekawą propozycją jest paleta cieni Glimmering Gems od AVON, w której znajduje się aż 10 cieni – od brązów, fioletów i zieleni po głęboki błękit. Występują w niej zarówno cienie matowe, brokatowe, metaliczne i połyskujące. To idealny prezent dla każdej pewnej siebie osoby, która lubi zmiany i nie boi się eksperymentów! Właśnie taka jest kobieta, której zamierzasz podarować paletkę? Zwróć zatem uwagę na niebanalne pigmenty do oczu z limitowanej edycji oraz na paletę cieni do powiek Glowing Gold z 10 cieniami we wszystkich kolorach złota!